01 |
Cycling Team De Rijke - Shanks |
06:39 |
|
Pfingsten Christoph
Stamsnijder Bas
Hereijgers Kobus
Duyn Huub
(24)
Palomares Adrian
(24)
Beukeboom Dion
(24)
Kouwenhoven Sjoerd
(24)
Vermeltfoort Coen
(35)
Van Zandbeek Ronan
(51)
|
02 |
Leopard - Trek Continental |
+ 02 |
|
De Bie Sean
Silvestre Fabio
Ezquerra Jesus
Baffi Piero
(+ 09)
Alafaci Eugenio
(+ 29)
Thill Tom
(+ 36)
Zangerle Joel
(+ 44)
Hofstetter Oliver
(+ 01:01)
Hirt Jan
(+ 01:19)
|
03 |
Sojasun |
+ 03 |
|
Talabardon Yannick
Jeandesboz Fabrice
Paiani Jean-Lou
Schmidt Fabien
(+ 26)
Engoulvent Jimmy
(+ 29)
Poux Paul
(+ 01:06)
Martias Rony
(+ 02:25)
Daniel Maxime
(+ 02:25)
Tortelier Etienne
(+ 02:25)
|
04 |
RusVelo |
+ 06 |
|
Klimov Serguei
Kochetkov Pavel
Serov Alexander
Rybakov Alexander
Pomoshnikov Sergei
(+ 13)
Zakarin Ilnur
(+ 21)
Krasnov Leonid
(+ 30)
Ershov Artur
(+ 54)
Boev Igor
(+ 01:24)
|
05 |
UnitedHealthcare Pro Cycling |
+ 07 |
|
Murphy John
De Maar Marc
Hegyvari Adrian
Frattini Davide
(+ 01:08)
Förster Robert
(+ 01:40)
Ilesic Aldo Ino
(+ 02:28)
Irvine Martyn
(+ 03:26)
Keough Jake
(+ 03:26)
Summerhill Daniel
(+ 03:26)
|
06 |
IAM Cycling |
+ 07 |
|
Hollenstein Reto
Hinault Sébastien
Saramotins Aleksejs
Wyss Marcel
Schelling Patrick
Fumeaux Jonathan
Klemme Dominic
(+ 12)
Aregger Marcel
(+ 12)
Pliuschin Alexandre
(+ 51)
|
07 |
MTN-Qhubeka |
+ 07 |
|
Konovalovas Ignatas
Pardilla Sergio
Ciolek Gerald
Reimer Martin
Van Niekerk Dennis
Debesay Ferekalsi
Van Zyl Johann
Thomson Jay Robert
(+ 30)
Venter Jaco
(+ 30)
|
08 |
Efapel - Glassdrive |
+ 11 |
|
Cardoso Filipe
Durán Arkaitz
Vilela Ricardo
Sousa Rui
Fonte Cesar
Sousa Sergio
Broco Hernani
(+ 17)
Ribeiro Nuno
(+ 17)
Brandão Joni
(+ 17)
|
09 |
La Aluminios - Antarte |
+ 11 |
|
Sabido Hugo
Paulinho Pedro
Mourato Andre
Silva Rafael
Silva Bruno
Carvalho Antonio
(+ 58)
Pinto Edgar
(+ 58)
Sancho Hugo
(+ 58)
Barbosa Marcio
(+ 58)
|
10 |
Ceramica Flaminia - Fondriest |
+ 13 |
|
Barbio Antonio
Baggio Filippo
Fedi Matteo
Antunes Amaro
Santoro Antonio
Balloni Alfredo
Piechele Andrea
Gabburo Davide
(+ 41)
Manfredi Andrea
(+ 43)
|
11 |
OFM - Valongo |
+ 13 |
|
Caldeira Samuel
Prades Eduard
Veloso Gustavo
Fernandez Delio
Costa Mario
Marque Alejandro
Fernandes Luis
Oliveira Helder
Rosendo Prado Jesus
(+ 43)
|
12 |
Astana Continental |
+ 16 |
|
Nepomnyachshiy Yevgeniy
Ishanov Abdraimzhan
Davidenok Ilya
Semyonov Roman
Benfatto Marco
Fominykh Daniil
Gorbunov Vladislav
Shushemoin Alexandre
Jumabekov Nazar
|
13 |
Bretagne - Séché Environnement |
+ 17 |
|
Dion Renaud
Laengen Vegard Stake
Fonseca Armindo
Sepulveda Eduardo
Koretzky Clément
Corbel Erwann
Bideau Jean-Marc
Guillou Florian
(+ 31)
Duret Sébastien
(+ 57)
|
14 |
Caja Rural - Seguros RGA |
+ 20 |
|
Cardoso Manuel
Fraile Omar
Moyano Enzo
Domagalski Karol
Gomez Yelko
Petrov Danail
Domene Reyes Ramon
Fernandez Ruben
Moreno Allue Francisco
(+ 39)
|
15 |
Louletano - Dunas Douradas |
+ 22 |
|
Oyarzun Carlos
Garcia de Mateos Raul
Olmo Antonio
Silva Luis
Vinhas Rui
Isidoro Micael
Alarcon Raul
Montenegro Adaro Jorge Martin
(+ 42)
Valinho Victor
(+ 01:01)
|
16 |
Radio Popular - Onda |
+ 23 |
|
Vale Ricardo
Lopez Adrian
Sousa Celio
Silva Daniel
Gonçalves Domingos
Santos Vergilio
Bico Nuno
Ramirez Javier
(+ 27)
Gutierrez G. David
(+ 28)
|
17 |
Banco BIC - Carmim |
+ 30 |
|
Mestre Daniel
Pereira Joao
Casimiro Henrique
Sancho Bruno
Livramento David
Metcalfe Tomas Swift
Silva Igor
Nunes Diogo
Da Silva Walter
(+ 39)
|